archetyp-m s.r.o.
+420 222 512 318
officearchetyp-m.cz
voršilská 2085/3 | 110 00 praha 1

Rodinný dům ve Valech

Dům U roubenky

Obytné stavby, Rodinný dům, V realizaci


Cílem návrhu je maximálně využít možnosti pozemku a místa a to především výhledy jižním a jihozápadním směrem přes údolí na okolní kopce a vytvořit intimní zónu domu oddělenou od komunikací pří jižní straně domu.
Podoba domu vychází z podlouhlého tvaru pozemku a orientace ke světovým stranám ve snaze dodržet svým tvarem charakter venkovského domu. Jedná se o jednoduchou hmotu položenou na soklu, tak že na západě vystupuje vysoko nad terén a umožňuje tak širší rozhled do okolí.
Dispoziční uspořádání domu je lineární podél páteřní komunikace, na kterou jsou řazeny jednotlivé místnosti. Ve východní části jsou umístěny místnosti noční zóny, denní zóna je orientovaná na západ.
Ve vstupních prostorách se potkávají přístupy od hlavního vchodu a z garáže, který dále pokračuje na páteřní chodbu. Z ní jsou přístupny všechny další místnosti. Na východní straně ji ukončuje vstup do bloku rodičovské ložnice s vlastní šatnou a koupelnou s odděleným WC. Na západní straně je chodba ukončena vstupem do obývacího pokoje s jídelnou, propojeným s kuchyní a pobytovou venkovní terasou.


lokalita: Valy u Mariánských Lázní, CZ
architekt: Archetyp-M s.r.o. | Jakub Maršík
autor: Jakub Maršík
spolupráce: Roman Nevrla, Tomáš Stopka
interiéry: Jakub Maršík, Klára Čepková
návrh: 11/2008 - 9/2009
realizace: 6/2010 - 6/2014

fotogalerie