archetyp-m s.r.o.
+420 222 512 318
officearchetyp-m.cz
voršilská 2085/3 | 110 00 praha 1

Muzeum automobilových veteránů v Rokycanech

Přestavba bývalého objektu kasáren

Obytné stavby, Občanské stavby, Polyfunkční stavby, Průmyslové stavby, Byt, Galerie, Kancelář, Rekonstrukce, V realizaci


Objekt bývalých kasáren přestavovaný na muzeum automobilových veteránů je situován v řadě několika identických staveb, jejichž uniformní vzhled a pravidelnost vytváří charakteristický urbanistický ráz. Kromě muzea jsou součástí objektu i výrobní a administrativní prostory se zázemím a byt majitele, který je průzorem ze schodiště propojen s výstavní halou muzea a umožňuje tak exkluzivní průhledy na exponáty.
Objekt utváří dvě jednopodlažní halové stavby se sedlovou střechou na východě spojené do tvaru písmene „U“ dvoupodlažní budovou s plochou střechou.
Dvoupodlažní objekty s plochou střechou jsou odlišeny od halových částí výraznými fasádami, které se vyznačují především neuspořádaným rozmístěním oken a svou barevností. Základní barva krajních objektů je tmavě šedá, s bílými a červenými pruhy navazujícími na linie oken. Z této hmoty bude ve střední části vystupovat hmota bílá, jejíž atika je ještě pro posílení důrazu mírně navýšena. Linie oken jsou v této části doplněny tmavě šedými a červenými pruhy. Tyto linie se v některých místech zařezávají do atiky.
Vzhled objektu se zrcadlí v bezprostředním okolí objektu vyznačujícího se charakteristickou neuspořádaností. Trávníky jsou doplněny geometricky rozmístěnými keři hranolovitého tvaru s navazujícími pruhy kačírku a v některých místech dlažby vybíhající do chodníků, před hlavním vstupem do muzea je umístěn atypický poutač s lavičkou.


lokalita: Rokycany, CZ
adresa: Ulice Dělostřelců, 337 01 Rokycany
klient: PharmDr. Pavel a Dobroslava Niebauerovi
architekt: Jakub Maršík | Archetyp-M s.r.o.
autor: Jakub Maršík
spolupráce: Pavel Fořt
stavební řešení: Tomáš Stopka | Archetyp-M s.r.o.
konstrukční řešení:
návrh: 10/2008 - 4/2009
realizace: 6/2009
poskytnuté služby: Architektonická studie stavby, Dokumentace pro stavební povolení, Dokumentace pro provedení stavby

fotogalerie