archetyp-m s.r.o.
+420 222 512 318
officearchetyp-m.cz
voršilská 2085/3 | 110 00 praha 1
ztraceno v bílé

Kanceláře NJP v Praze

Návrh kanceláře advokátní společnosti v centru Prahy

Občanské stavby, Polyfunkční stavby, Interiéry, Historický objekt, Interiér, Kancelář, Rekonstrukce, Restaurátorské práce, Realizace


Kancelářským prostorům advokátní společnosti, umístěným do historického polyfunkčního objektu na Praze 1, dominuje hlavní jednací místnost s horním osvětlením a vnitřní skleněné schodiště propojující navzájem všechna tři podlaží kanceláří. Hlavním motivem je barevná jednoduchost s doplňkovým akcentem ve firemních barvách. Kanceláře jsou vybaveny atypickým nábytkem navrženým dle požadavků klienta.
V průběhu výstavby byly nalezeny a restaurovány unikátní nástropní malby zobrazující cyklus slavnostního průvodu, zabijačky a hostiny. Přesný význam cyklu není znám, ale mohl by souviset i s názvem ulice - V Jirchářích.
Jircháři zpracovávali kůže jako koželuhové, používali podobných techologických postupů. Vyčiňovali usně z jehňat, kůzlat nebo z vysoké zvěře. Jejich práce byla jemnější. Například rukavičkáři.
Udržuje se vědomí, že Karel IV. do tohoto místa pozval jirchářské mistry z italského města Calabrie. Je však také docela dobře možné, že jircháři byli v těchto místech usazeni ještě dříve, než bylo Nové Město založeno.


lokalita: Praha 1 - Nové město, CZ
adresa: V Jirchářích 4, 110 00 Praha 1
klient: NOCAROVÁ JAŠEK & partners, v.o.s.
architekt: Archetyp-M s.r.o. | Jakub Maršík
autor: Jakub Maršík
interiéry: Jakub Maršík
dodavatel: Bolid M s.r.o.
návrh: 11/2006 - 3/2008
realizace: 11/2006 - 5/2008

fotogalerie